google8a952e6ff2099e02.html ttsy5kc2uw4s54x6snn3e5h2kkwm6r
 

Tesco w Irlandii rozpoczyna dostawy dronami

Supermarket rozpoczął współpracę z irlandzkim start-upem Manna w celu zaprezentowania pierwszych dostaw zakupów spożywczych – dronami.


Beyond Burger już w Żabkach Warszawy
Dron firmy MANNA

Tesco uruchomiło swoje pierwsze dostawy zakupów spożywczych dronami do domu przy współpracy z Manna, start-up który twierdzi, że jest pierwszą na świecie platformą lotniczą z dostawami dronów B2B. Próby, początkowo będą trwały kilka miesięcy i będą miały miejsce w promieniu 2km od sklepu Tesco Oranmore w County Galway.


Projekt jest prowadzony przez zespół Tesco Group Innovation Team, nowo utworzony zespół zajmujący się współpracą z partnerami w zakresie przełomowych innowacji w przestrzeni handlowej. Tesco powiedziało, że współpracuje z firmą Manna w celu zbadania, w jaki sposób drony mogą stać się częścią rozwiązania umożliwiającego dostarczanie klientom małych koszy „na żądanie”. Manna działa w ramach prób i testów nad usługą na przedmieściach Oranmore.


Catherine Swift, kierownik sklepu Tesco Oranmore powiedziała: "Jesteśmy naprawdę podekscytowani tą współpracą i zachwyceni, że nasz sklep w Oranmore jest zaangażowany w ten proces. Nieustannie szukamy nowych sposobów na nieco lepszą obsługę naszych klientów, a ta próba jest okazją do przyjrzenia się, jak można zaspokoić popyt na małe sklepy i szybką dostawę. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak nasi klienci z tego obszaru zareagują na tę usługę".


Mówiąc o próbie, dyrektor operacyjny Manna, Denis Houston powiedział: "To niewiarygodne pracować z takim innowacyjnym partnerem jak Tesco nad tym procesem i być w stanie zapewnić tę usługę dostawy dla społeczności Oranmore. Fantastycznie jest zobaczyć, jak innowacyjność i nowe technologie pomagają całej społeczności, zarówno klientom, jak i lokalnym sprzedawcom".


Jak to działa?


Klienci mogą zamówić dostawę dronem z Tesco poprzez dedykowaną stronę internetową, na której dostępny będzie wstępny asortyment 700 produktów. Zamówienie jest odbierane przez pracownika z Tesco w sklepie, a dostawą zarządza kierownik ds. dronów z Manna. Klienci mogą śledzić swoje zamówienie w czasie rzeczywistym i mieć swoje zakupy w ciągu 30 minut do jednej godziny od złożenia zamówienia. Manna ma 3-minutową gwarancję dostawy od momentu załadowania towaru do drona, a użytkownicy zostaną powiadomieni, gdy zostanie minuta.


Manna pierwotnie planowała przetestować swoją technologię na początku tego roku, prowadząc w Dublinie dostawę fast food z Just Eat, ale projekt ten został zawieszony z powodu koronawirusa. Zamiast tego zaprezentowała pierwszą na świecie usługę dostawy dronami, która miała na celu przewożenie leków i podstawowych artykułów żywnościowych dla osób zmuszonych do samodzielnej izolacji w czasie pandemii.


Dyrektora naczelny Manny - Bobby Healy, powiedział: "To oczywiste, że dostawy dronowe są szybszą, czystszą, bezpieczniejszą, tańszą i wyższej jakości alternatywą dla dostaw drogowych. Jesteśmy podekscytowani tym, jak to poprawi świat."

Dodał, że "Ta technologia zmieni internetowe sklepy, restauracje, Cloud Kitchen i społeczność na całym świecie".


#alternatywadlamięsa #roślinnemięso #wegańskiemięso #lindamccartneypolska #lindamccartney #wegańskieburgery #beyondmeatpolska #beyondburgerpolska #kiełbaskibeyond #beyondburgerwzabce #tescodron #tescodrone

Source

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie